Німеччина — це справжній мотор Європи, який тягне за собою інші держави. Високий рівень життя, потужна соціальна підтримка, стабільна інфраструктура — усе це робить її привабливою для тих, хто шукає впевненості в завтрашньому дні. А ще німці не закривають двері перед трудовими мігрантами. Навпаки, вони запрошують фахівців, робітників і шукачів нових можливостей з інших країн.
Скільки можна заробити?
На папері мінімальна ставка — 12,82 євро за годину. Однак великі логістичні чи виробничі компанії платять більше. Тому не проблема заробити в середньому — від 2000 до 2800 євро на місяць. І це — без досконалого знання мови. Багато підприємств, складів і фабрик наймають людей на позиції, де німецька мова не є обов’язковою. Достатн о бажання працювати, витривалості та сумлінного ставлення до справи.
Де працюють українці чоловіки?
Найпопулярніші місця роботи для чоловіків з України:склади Amazon, фабрики, що виробляють чай Lipton, виробничі лінії Adidas. Ці компанії пропонують офіційне працевлаштування та стабільну роботу. Їх представництва є в ряді міст. Зокрема Франкфурті, Берліні, Гамбурзі, Бремені, Нюрнберзі, Мангеймі, Ерлангені чи Штутгарті.
Які умови праці?
Зазвичай графік — це 5 днів на тиждень по 10 годин. Суботи можна брати за бажанням, щоб додатково заробити. Умови на таких роботах комфортніші, ніж на заводах чи м’ясокомбінатах, де робота буває важчою.
Що потрібно робити?
Робота здебільшого рутинна, але не складна: Перевіряти товари на брак. Пакувати брендовий одяг. Наклеювати стікери та маркувати продукцію. Готувати коробки до відправки. Слідкувати за процесами на виробництві. Сортувати посилки. Така робота легша фізично, ніж на заводах, але платять за неї трішки гірше.